Загальнонаціональний

правопросвітницький проект

   « Я МАЮ ПРАВО! »,

       слоган якого

ЗНАЮ!   ДІЮ!   ЗАХИЩАЮ!

 

 

Мета: підвищення юридичної грамотності українців та формування нової правової культури в суспільстві.

 

Ми не лише інформуємо громадян про їхні права, а й навчаємо їх, як ці права захищати.

Ми даємо чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли твої права порушують.

 

Ми доводимо, що держава може бути твоїм партнером, і встановлюємо рівність перед законом для кожного українця.

 

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту « Я МАЮ ПРАВО! », є надання громадянам безоплатної правової допомоги.

Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

 

 

Корисну правову інформацію Ви можете отримати на:

 

 

 З питань організаційного та інформаційного характеру звертайтеся за телефоном: (056) 371-15-90 - відділ правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області.

 

 

 

Звертаємо увагу керівників закладів освіти, охорони здоров'я, соцзахисту  на необхідність чіткого виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 N585, зокрема п.28, який передбачає обов'язкове початкове та періодичне  інформування фахівців, які працюють з дітьми, щодо захисту дітей від різних форм насильства та жорстокого ставлення.

 Працівники закладів освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури і спорту, оздоровлення та відпочинку, які контактують з дітьми, повинні бути ознайомлені з інформацією про захист дітей від усіх форм насильства, у тому числі домашнього насильства, експлуатації, найгірших форм дитячої праці, інших проявів жорстокого поводження з дітьми.

Адміністрація підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та господарювання, у штаті яких є працівники, які у своїй роботі контактують з дітьми, організовує початкове та періодичне інформування таких працівників про захист дітей від усіх форм насильства та жорстокого поводження відповідно до плану проведення такого інформування. Початкове інформування обов’язково проводиться під час прийняття на роботу, періодичне - не рідше ніж один раз на рік. Періодичне інформування може проводитись у вигляді індивідуальних і групових занять за очною формою (лекції, семінари, бесіди) та дистанційно (вебінари, онлайн-навчання тощо), у тому числі з використанням технічних засобів навчання. Інформація щодо проведеного початкового та періодичного інформування працівника про захист дітей від усіх форм насильства та жорстокого поводження фіксується в його особовій справі.

План інформування про захист дітей від усіх форм насильства, у якому визначаються теми, періодичність, форми інформування та відповідальні за його проведення особи, затверджується керівником закладу, установи, організації незалежно від форми власності та господарювання, у штаті якого є працівники, які у своїй роботі контактують з дітьми, та переглядається (коригується) у разі потреби.

Інформуванням про захист дітей від усіх форм насильства передбачається надання інформації про види і форми жорстокого поводження з дітьми, насильства стосовно дітей і за участю дітей, ознаки (індикатори) різних форм насильства та жорстокого поводження, порядок взаємодії суб’єктів з метою реагування на такі випадки та організації надання дитині необхідної допомоги, дії та заходи щодо надання дитині екстреної допомоги у зв’язку із загрозою внаслідок насильства її життю та здоров’ю тощо.

Нагадуємо, що діти і особи, потерпілі від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, а саме - призначення адвоката або юриста за рахунок держави. 

Для отримання консультацій, роз'яснень, проведення правопросвітницької роботи звертайтесь до Апостолівського бюро правової допомоги: вул.Центральна, 63,      068-208-50-52.

Тут можна знайти   алгоритми дій щодо захисту своїх прав з різних цивільних питань.

Нагадуємо, що з питань стягнення аліментів батькам дітей може бути призначено адвоката за рахунок держави!

 

  ДИСКРИМІНАЦІЯ ЗА ОЗНАКОЮ ІНВАЛІДНОСТІ: ІДЕНТИФІКУЄМО, РЕАГУЄМО, ЗАХИЩАЄМОСЬ. Пам'ятка.